"خداوند تبارک و تعالی از رازها و خبرهای درونی مطلع است .او به همه چیز احاطه دارد و برهرچیزی مسلط و تواناست.

پس هریک از شما باید در روزهایی که فرصت هست و اجل فرانرسیده و وقت کافی وجود دارد و هنوز گرفتار نشده کاری بکند و به وظایف خویش عمل نماید.

در روزهایی که نفس بالا می آید و راه آن را نبسته اند و می تواند برای خود قدمی بردارد و از پیش برای جهان آخرت توشه آماده سازد.

خداوند تبارک وتعالی شما را عبث وبیهوده خلق نفرمود و شما را به حال خودتان نگذاشت تا هر کاری  دلتان خواست از روی جهل و کوردلی انجام دهید.

بی گمان پروردگار اعمال و آثار خوب و بد شما را بیان کرده و حدود هریک را معین فرموده و کارهایی که جزء وظایف شماست برایتان تعلیم داده و زمان مرگتان را در دفتر تقدیر نوشته است."

یک خطبه تقریبا دو صفحه ای که در بیان صفات الهی مردم وترغیب آنان به بندگی و عبادت است.

خدایا آگاهی از راز دلم؛ از خواسته های کوچک و بزرگ زندگیم ؛

از ترسهام از آرزوهایی که گاهی حتی  شرم به زبون آوردنشون رو دارم؛

از خواسته های شیطانی که از ذهنم میگذره و اون لحظه  سریع به خودم میام و میگم:خداجانم این من نبودم مبادا به حساب من بنویسی.

تو میدانی ، همه چیز را.فرقی ندارد به زبان بیاید یا در دل گفته بشود یا که نه.تو از اصل ماجرا خبر داری و همان را خواهی کرد که به صلاح است.

برای کسانی که به تو ایمان دارند خیر وصلاحت را بیشتر کن و گمراهان را به راه خود هدایت فرما.

رسالتم را پیدا کرده ام.

اکنون که در ابتدای راه هستم کمکم کن تا بتوانم به  بهترین شیوه اعمالم را انجام دهم و پیش تو رو سفید گردم.

آنروزی که مرا فرامیخوانی با کوله باری از عشق و آرامش به سوی تو لبیک بگویم و به آغوشت بازگردم.

"خداوند تبارک و تعالی شما را عبث وبیهوده خلق نفرمود "و من همچنان در تکاپوی رسیدن به این پاسخ که حکمت خلق بشریت چه بوده است؟!

#خدابامنه

مشخصات

آخرین جستجو ها